Sport od dziecka był ważnym elementem w moim życiu. W szkole podstawowej zaczęłam trenować siatkówkę. Ponieważ była to klasa sportowa, skupialiśmy się nie tylko na siatkówce, ale także ćwiczyliśmy lekkoatletykę, biegi przełajowe, piłkę ręczną, nożną, koszykówkę. Braliśmy udział w wielu turniejach i zawodach sportowych. Siatkówkę trenowałam przez ponad 10 lat. Kiedy rozpoczęłam pracę, zaczęło mi brakować aktywności fizycznej. Wtedy pojawiły się rolki. Mimo że jako dziecko jeździłam na wrotkach i łyżwach, nauka jazdy na rolkach wcale nie była prosta. Zdarzyło się kilka upadków, ale potem było już tylko lepiej. Kiedy robi się cieplej na dworze, razem z córką od razu wyciągamy rolki z szafy i już przez cały letni sezon ich nie chowamy. Są zawsze pod ręką. Nawet jadąc na wakacje, wrzucamy je po prostu do bagażnika, gdyż nie zajmują dużo miejsca. Jazda na rolkach nie tylko daje mi tę upragnioną aktywność fizyczną, ale przede wszystkim - możliwość spędzania czasu z rodziną. W tym roku także moja młodsza córka zaczęła uczyć się jeździć na rolkach. Jazda na rolkach przy pełnej prędkości jest to jazda „bez trzymanki”, pełna ryzyka. Trzeba szybko podejmować decyzję, z którymi wiążą się określone skutki. Nauczyłam się jednak, że nieważne, ile razy się przewracasz, należy zawsze się podnieść i jechać dalej. Od zakończenia studiów minęło już trochę lat, dlatego postanowiłam odświeżyć i rozszerzyć swoją wiedzę. Kiedy pracuje się w jednej firmie przez dłuższy czas, horyzont zawęża się do procesów, schematów czy obszarów, które tam występują. Stwierdziłam, że studia MBA dadzą mi perspektywę, aby spojrzeć na wszystko z innej strony.

Edyta Jachimowska
Słuchaczka programu MBA w WSB w Gdańsku

The Master of Business Administration program at the WSB University in Gdańsk has been developed in partnership with University of Northampton in the UK and reflects the current needs of companies and entrepreneurs. 

Students can choose a language stream: Polish or Polish-English (7 modules of first-year program in English). 

The focus of the MBA program is on development of business competencies necessary for efficient management. The program puts a lot of emphasis on the practical side of education.

  • the program takes 2 years to complete and consists of 20 modules and diploma seminar
  • classes are held on weekends (Saturdays and Sundays, sometimes Fridays), once or twice in a month
  • language of instruction is Polish
  • classes are designed to use interactive teaching methods: workshops, case studies (including Harvard Business School cases, panel discussions, business games
  • among MBA faculty members can be found well-known people. VIPs’ lectures are held twice or three times a year. The WSB University in Gdańsk has hosted Izabela Robinson and Mairi Watson from University of Northampton
  • program participants can also take part in the study tour to University of Nothampton in Great Britain.

More details on the program can be found on the Polish site of the program.

 

WSB Gdańsk MBA