Rower jest jednym  z najpopularniejszych pojazdów na świecie, pewnie dlatego towarzyszył mi już od najmłodszych lat. Tak na poważnie zainteresował mnie dopiero około 30. roku życia i zaczął być odskocznią od pracy, sposobem na relaks w czasie wolnym. Jazda na rowerze wpływa na moją kondycję i sylwetkę, dostarcza przyjemności i pozytywnych emocji. Staram się jeździć jak najczęściej, z reguły jest to 4-5 godzin tygodniowo. Dziś dla mnie życie, które nie ma w sobie pasji, jest puste. Hobby nadaje życiu sens, sprawia, że chce się żyć. Dzięki temu wstaję z energią i jestem ciekawy, co mi się dziś przydarzy. To właśnie moje zainteresowania dają mi siłę i determinacje do pokonywania wszystkich przeszkód. To napędza moje życie i sprawia, że chcę się rozwijać i być coraz lepszym człowiekiem. Kiedyś przeczytałem, że tylko nieliczni mają to szczęście, że od zawsze wiedzieli, czego chcą i dzięki temu osiągnęli tak wiele. Zgadzam się z tym i dlatego tak samo myślę o sobie. Za co kocham mój rower? Za możliwość odcięcia od rzeczywistości, poznania czegoś nowego, za walkę ze swymi słabościami.

Radosław Małczak
Słuchacz studiów Aalto EMBA w WSB w Poznaniu

Aalto University
Aalto University z siedzibą w Helsinkach w Finlandii jest unikatową w skali światowej grupą uczelni realizującą najważniejsze zainteresowania badawcze współczesnych środowisk gospodarczych. Na Aalto University nauka i sztuka komponują się harmonijnie z technologią i biznesem. Uczelnia patrzy w przyszłość z optymizmem, który opiera na fundamencie trzystuletniego dorobku trzech renomowanych szkół wyższych. Aalto University powstał w roku 2010 z połączenia Helsinki School of Economics, Helsinki University of Technology oraz University of Art and Design Helsinki.

Partner w programie Aalto Executive MBA
Aalto University Executive Education (Aalto EE) to podmiot działający pod egidą i w strukturze Aalto University, świadczący najwyższej jakości usługi edukacyjne dla biznesu i programy rozwoju kadr kierowniczych. Aalto EE kształci nowe generacje liderów o globalnych horyzontach, cechujących się zrozumieniem dla różnorodności, prawością i poczuciem społecznej odpowiedzialności. Z jednej strony kreuje indywidualne ścieżki studiów i kariery, z drugiej zaś tworzy architektury służące rozwijaniu kompetencji w obrębie całych organizacji. Dzięki współpracy z uczelnią-matką wypracował oryginalne interdyscyplinarne podejście i innowacyjne metody kształcenia menedżerów i specjalistów.

"Potrójna korona" akredytacji
Aalto University School of Business jako pierwsza uczelnia w krajach nordyckich weszła do elitarnego grona szkół noszących „potrójną koronę”. Oznacza to, że otrzymała trzy prestiżowe akredytacje: AACSB, AMBA i EQUIS. Takim wyróżnieniem może poszczycić się jedynie 40 uczelni na całym świecie.  

  • AACSB – Association to Advance Collegiate School of Business jest pierwszą na świecie i wciąż pozostaje największą organizacją oceniającą uczelnie biznesowe. Przyznanie akredytacji przez to elitarne stowarzyszenie jest świadectwem spełniania przez uczelnię wysokich standardów nauczania, sukcesów w realizacji celów edukacyjnych i wzorowego połączenia teorii z praktyką.
  • AMBA – brytyjska akredytacja przyznawana przez Association of MBAs stanowi gwarancję niezależnej oceny jakości programów MBA, opartej na ustalonych kryteriach, dla zapewnienia najwyższych standardów poziomu nauczania i treści programowych.  
  • EQUIS – Certyfikat Europejskiego Systemu Podnoszenia Jakości (The European Quality Improvement System) jest potwierdzeniem spełniania przez helsińską uczelnię najwyższych europejskich i międzynarodowych standardów. Poświadcza duże doświadczenie w edukacji z dziedziny ekonomii i kształcenia menedżerów.

Rankingi „Financial Times”

  • W 2015 roku Aalto EE zajął 47. miejsce na świecie w rankingu uczelni biznesowych „Financial Times” i tym samym znalazł się wśród 1% czołowych dostawców usług edukacyjnych dla biznesu. Ranking „Financial Times” to lista 50 najlepszych wyższych szkół ekonomicznych na całym świecie, wytypowanych spośród 4 000 instytucji oferujących programy MBA i świadczących usługi edukacyjne dla biznesu.
  • W roku 2016 program Aalto Executive MBA awansował na 61. lokatę w dorocznym ogólnoświatowym rankingu „Financial Times”. Spośród około 3000 programów EMBA oferowanych obecnie na całym świecie do rankingu dziennika „Financial Times” trafia tylko najlepsza setka.

Organizacje i stowarzyszenia
Dzięki zaangażowaniu w liczne międzynarodowe sieci i stowarzyszenia, takie jak UNICON (International University Consortium for Executive Education), EFMD (European Foundation for Management Development) czy PIM (Partnership in International Management), uczelnia pozostaje na bieżąco ze najnowszymi zdobyczami nauki i trendami w edukacji, co stanowi o jej sile i biznesowych atutach. Aalto University School of Business jest ponadto członkiem CEMS – organizacji zrzeszającej wiodące europejskie uczelnie i przedsiębiorstwa.

WSB Poznań Aalto Executive MBA