Kiedy miałem 9 lat, w Szkole Podstawowej nr 6 w Dzierżoniowie ogłoszony został nabór do miejscowego klubu Lechia Dzierżoniów. Była to jedna z moich pierwszych ważnych i samodzielnych decyzji. Poczucie przynależności do zespołu, atmosfera w szatni i duch rywalizacji szybko sprawiły, że trudno było się z tym rozstać. Od tego czasu piłka nożna towarzyszy mi nieustannie. Jak często trenuję? Zależność jest odwrotnie proporcjonalna do wieku i odpowiedzialności związanej z wejściem w dorosłe życie. Jako nastolatek trenowałem codziennie, podczas studiów 3-4 razy w tygodniu, obecnie średnio 2-3 dni w tygodniu. Mimo że piłka nożna to nas sport narodowy i każdy Polak się na niej zna, jak każda dyscyplina sportu ma wiele aspektów nieznanych typowemu kibicowi. Można je odkryć dopiero podczas zajęć pod okiem wyspecjalizowanego trenera. Przegląd pola, przewidywanie gry, umiejętność efektywnego poruszania się po boisku to cechy, które można wyszkolić tylko podczas treningów. Dla mnie najważniejszą zaletą tej dyscypliny jest fakt, że jest to sport zespołowy. Czas spędzony na boisku, oprócz samej radości z gry i adrenaliny, daje możliwość zbudowania trwałych relacji pozaboiskowych, poznania ciekawych ludzi oraz nauki, jak pracować w zespole. Najbardziej dumny jestem z tego, jaką atmosferę udało się nam stworzyć w drużynach, w których miałem okazje grać (Lechia Dzierżoniów, Piast Żerniki-Wrocław). Niezależnie od wyników sportowych tworzyliśmy zespół, w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Do dzisiaj utrzymujemy dobre kontakty, nawet z kolegami z drużyny orlików (10-latki). W moim przypadku pasja to mój klucz do sukcesu. Po pierwsze, nauczyła mnie dyscypliny i kultury pracy, odpowiedzialności, umiejętności motywowania siebie i innych do realizacji najtrudniejszych zadań.  Jednocześnie sport pozwolił mi zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, dzięki czemu jestem w staniu utrzymać wysoki poziom motywacji w pracy i po pracy. Jest to również mój sposób na oczyszczenie i dotlenienie umysłu. Wielokrotnie najlepsze pomysły i rozwiązania problemów przychodzą mi na myśl zaraz po treningu. 

Piotr Tylka
Finished Goods Warehouse Manager, Electrolux, słuchacz studiów FUMBA w WSB we Wrocławiu

Partner merytoryczny - Franklin University, USA
Amerykański partner Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Franklin University, od 1902 roku realizuje misję kształcenia osób aktywnych zawodowo, dostosowując programy nauczania do potrzeb studentów, zmian cywilizacyjnych oraz wymogów rynku pracy. Franklin University to uczelnia międzynarodowa, wychodząca naprzeciw potrzebom studentów. Otwartość na zagraniczne rynki potwierdzają: rozbudowany system e-learningu oraz sieć uczelni partnerskich na świecie. Uczelnia, oprócz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, ma m.in. następujących partnerów:

  • University of St. Kliment Ohridski (UKLO), Bitola, Macedonia
  • National Mining University (MSU), Dniepropietrowsk, Ukraina
  • Okan University, Istambuł, Turcja
  • Mangalore University, Mangalagangotri, Indie
  • University of Economics in Bratislava (EUBA), Bratysława, Słowacja.

Akredytacje i wyróżnienia
Akredytacje i wyróżnienia, jakie zdobywają uczelnie, to zewnętrzna i obiektywna ocena wskazująca na spełnianie najwyższych standardów kształcenia. Franklin University uzyskał w 1976 roku akredytację The Higher Learning Commission (HLC) z siedzibą w Chicago. HLC jest jedną z dwóch komisji North Central Association of Colleges and Universities (NCA), która istnieje od 1895 roku i jest jedną z 6 regionalnych instytucji akredytujących w Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku Franklin University otrzymał akredytację International Assembly for Collegiate Business Education (IACBE). IACBE jest amerykańską organizacją akredytującą programy o profilu biznesowym. W procesie akredytacji oceniany jest sposób i efekty uzyskiwane w procesie kształcenia. Ponadto ocenie podlega szereg elementów, począwszy od programów nauczania, poprzez jakość kształcenia, przygotowanie kadry dydaktycznej, na infrastrukturze skończywszy.

Międzynarodowe wyróżnienie dla WSB i Franklin University
Program partnerski, realizowany wspólnie przez Wyższe Szkoły Bankowe i Franklin University, otrzymał honorowe wyróżnienie w kategorii „Partnerstwo Międzynarodowe”, przyznane przez Institute for International Education (2014). Założony w 1919 r. Institute for International Education jest prywatną organizacją non profit oraz liderem międzynarodowej wymiany osób i idei. We współpracy z rządami, fundacjami i innymi sponsorami IIE tworzy programy studiów i staży dla studentów, nauczycieli i pracowników różnorodnych branż. W 2012 roku Franklin University znalazł się wśród 20 najlepszych uczelni w rankingu przygotowanym przez Online Education Database, instytucję oceniającą programy uczelni oferujących kształcenie online.

Partnerzy biznesowi
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu to uczelnia, która zaznacza swoją obecność na rynku edukacyjnym i jednocześnie na forum biznesu. Jest członkiem najbardziej prestiżowej i skutecznej organizacji zajmującej się wspieraniem przedsiębiorczości Polaków – Business Centre Club. 

Business Centre Club
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu od listopada 2006 roku jest członkiem Business Centre Club. Jest to elitarny klub przedsiębiorców i największa w kraju organizacja indywidualnych pracodawców. Zrzesza ponad 1200 firm reprezentowanych przez blisko 2000 przedsiębiorców. Instytucja ta powstała, by wspierać przedsiębiorczych Polaków. Z przeprowadzonych badań wynika, że Business Centre Club stał się najbardziej prestiżową i skuteczną organizacją tego rodzaju w Polsce. Ponadto WSB może szczycić się tytułami:

  • WSB Ambasadorem Polskiej Gospodarki (2013) - Business Centre Club przyznało WSB we Wrocławiu tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki. Uczelnia została nagrodzona w kategorii „Partner Firm Zagranicznych”.
  • Dwukrotnie nagrodzona Dolnośląskim Gryfem - nagrodę Dolnośląskie Gryfy, przyznawaną przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, WSB we Wrocławiu zdobyła aż dwukrotnie – w tym m.in. za największy wkład w dziedzinie edukacji na rzecz gospodarki dolnośląskiej.
WSB Wrocław Franklin University MBA