Gdy miałem 6 lat, rodzinnym domu pojawiło się pianino - instrument, który zawsze był marzeniem mojej mamy (z wykształcenia pedagoga), której muzyka od zawsze grała w duszy. Jako 7-latek zostałem posłany na indywidualne lekcje gry na pianinie, ktore po 4 latach przegrały z chęcią przebywania na na boisku piłkarskim. W pierwszej klasie liceum zatęskniłem do grania… Ukłonem ze strony rodziców były kupione przez nich pierwsze syntezatory elektryczne. Tym razem już nie było indywidualnych zajęć, tylko a szlifowanie „warsztatu muzycznego” ze słuchu. Przypadek sprawił, że nadarzyła się okazja sprawdzenia swych umiejętności na scenie w ramach zastępstwa. W zespole, do którego dołączyłem, zakotwiczyłem na stałe… I tak już ponad 20 lat „przebywam na scenie”. Utwory grane przez nas mocno ewoluowały. W ostatnim okresie są to już grane i śpiewane przez cały zespół największe hity z list przebojów. Z czasem pojawiła się stała współpraca z restauracjami i hotelami w Poznaniu i Wielkopolsce. Współpraca owocująca obsługą muzyczną szerokiej gamy imprez: od wesel, dancingów po imprezy firmowe. Pasja związana z graniem i śpiewaniem w międzyczasie przekształciła się również w indywidualną chęć zmierzenia się z publiką i paranie się przysłowiową DJ-ką. Od kilku dobrych lat zajmuję się dawaniem radości ludziom (szczególnie młodym), którzy weekendowe wieczory spędzają w klubach… Moje hobby to tak naprawdę odreagowanie po całotygodniowych stresach związanych z wykonywanie obowiązków służbowych w korporacji, w której pracuję. Często ludzie z niedowierzaniem przyjmują informację, że mężczyzna który na co dzień jest typowym garniturowcem, w weekendy zamienia garnitur na strój mniej formalny i działa jako DJ.

 

Artur Skweres
Słuchacz studiów MBA w WSB w Poznaniu

Partner merytoryczny - FRANKLIN UNIVERSITY, Columbus Ohio

Doświadczenie
Franklin University to uczelnia z ponad 100-letnią tradycją, założona w 1902 roku w Columbus w stanie Ohio jako Young Men’s Christian Association (YMCA).
Ważne daty w historii Franklin University:

 • 1902 – utworzenie Young Men’s Christian Association School of Commerce
 • 1933 – przyjęcie nazwy Franklin University na cześć Benjamina Franklina; uniwersytet funkcjonował  w tym czasie jako wydział Columbus YMCA
 • 1993 – uruchomienie pierwszych studiów Master of Business Administration
 • 1998 – początek nauczania w systemie e-learningowym, uruchomienie portalu myFranklin
 • 2009 – wprowadzenie oferty edukacyjnej Franklin University do Polski i Macedonii
 • 2010 – Franklin University otrzymuje akredytację IACBE (International Assembly for Collegiate Business Education)             


Międzynarodowość
Franklin University to uczelnia międzynarodowa, otwarta na rynki zagraniczne. Ma rozbudowany system e-learningu oraz sieć uczelni partnerskich na świecie. Uczelnia, oprócz WSB, ma m.in. następujących partnerów:

 • University of St. Kliment Ohridski (UKLO), Bitola, Macedonia
 • National Mining University (MSU), Dniepropietrowsk, Ukraina
 • Okan University, Istambuł, Turcja
 • Mangalore University, Mangalagangotri, Indie
 • University of Economics in Bratislava (EUBA), Bratysława, Słowacja.


Nowoczesność
Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu Franklin University stał się niekwestionowanym liderem w nauczaniu na odległość (long distance learning). Znaczna część z ponad 10 000 studentów kształci się w systemie on-line (e-learning). Służy do tego platforma myFranklin, która jest zaawansowana technicznie i przyjazna w obsłudze.

Akredytacje
Ponad sto lat sukcesów we wdrażaniu charakterystycznej dla Franklin University misji, jaką jest kształcenie ludzi dorosłych aktywnych zawodowo, znajduje swoje odzwierciedlenie w przyznawanych uczelni akredytacjach:

 • W 1976 roku akredytację Franklin University przyznała The Higher Learning Commission z siedzibą w Chicago.
  HLC jest jedną z dwóch komisji North Central Association of Colleges and Universities (NCA), która istnieje od 1895 roku, i jedną z 6 regionalnych instytucji akredytujących w Stanach Zjednoczonych.
 • W 2010 roku akredytację przyznało International Assembly for Collegiate Business Education.
  IACBE jest amerykańską organizacją akredytującą programy o profilu biznesowym. W procesie akredytacji oceniane są efekty uzyskiwane w procesie kształcenia. Ponadto ocenie podlega szereg elementów, począwszy od programów nauczania, poprzez jakość kształcenia, przygotowanie kadry dydaktycznej, na infrastrukturze skończywszy.

Rankingi i wyróżnienia

 • W edycji 2014 rankingu uczelni biznesowych portal GetEducated.com wyróżnił studia MBA prowadzone on-line przez Franklin University mianem „produktu o najlepszym stosunku ceny do jakości”. 
 • W 2014 roku w sondażu wśród czytelników magazynu Columbus C.E.O. Franklin University został ponownie nagrodzony tytułem Najlepszy w Branży w kategorii „Studia wyższe on-line”.

Partner biznesowy - Itelligence
Aktywna współpraca ze środowiskiem gospodarczym umożliwia uczelni wykorzystanie doświadczeń biznesu w procesie dydaktycznym. Dużą część wykładowców, na wszystkich poziomach kształcenia, stanowią praktycy z bogatym doświadczeniem. Szkoła co roku gości przedstawicieli m.in. Rządu i Parlamentu RP, Centrum Europejskiego, Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA), Narodowego Banku Polskiego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, Business Centre Club czy Konfederacji Pracodawców Polskich.

W ramach programu MBA uczelnia ściśle współpracuje z firmą ITELLIGENCE.

itelligence sp. z o.o. należy do międzynarodowej Grupy itelligence zatrudniającej ponad 3000 pracowników w 22 krajach. Firma oferuje najwyższej jakości usługi wdrożeniowe i obsługę systemów SAP oraz szeroki wachlarz usług outsourcingu IT, od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego, po przygotowywanie i zarządzanie zaawansowaną infrastrukturą teleinformatyczną.  itelligence dysponuje własnym Data Center w Tarnowie Podgórnym koło Poznania.
itelligence jest partnerem o statusie SAP Global VAR na świecie i Złotym Partnerem SAP w Polsce.

WSB Poznań MBA